ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4217513
*
nr 421 7513
Spegel
förgylld, höjd: 153
Utrop:
300 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 augusti 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/8 16:17:37
1
300 kr
6/8 00:12:34
2
350 kr
6/8 11:48:37
1
400 kr
6/8 21:18:16
2
500 kr
6/8 21:37:18
1
500 kr
6/8 21:37:44
1
550 kr
7/8 09:58:30
3
650 kr
7/8 11:51:24
1
750 kr
7/8 14:02:03
4
800 kr
7/8 14:14:20
3
900 kr
7/8 15:37:17
5
1.100 kr
7/8 15:47:45
3
1.100 kr
7/8 15:48:36
3
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 421 7513
Spegel
förgylld, höjd: 153
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 augusti 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/8 16:17:37 | 1 | 300 kr |
6/8 00:12:34 | 2 | 350 kr |
6/8 11:48:37 | 1 | 400 kr |
6/8 21:18:16 | 2 | 500 kr |
6/8 21:37:18 | 1 | 500 kr |
6/8 21:37:44 | 1 | 550 kr |
7/8 09:58:30 | 3 | 650 kr |
7/8 11:51:24 | 1 | 750 kr |
7/8 14:02:03 | 4 | 800 kr |
7/8 14:14:20 | 3 | 900 kr |
7/8 15:37:17 | 5 | 1.100 kr |
7/8 15:47:45 | 3 | 1.100 kr |
7/8 15:48:36 | 3 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02